Idzie wiosna, a wraz z nią spore zmiany w naszym codziennym życiu. Żeby jak najlepiej wykorzystać ten czas, nie martwiąc się o komfort i zdrowie oczu, warto zaufać szkłom kontaktowym firmy Alcon – lidera na rynku wśród producentów soczewek i akcesoriów.

 

Aktywność

Dzień jest coraz dłuższy, a rosnąca temperatura zachęca do przebywania na zewnątrz. Wracają także różne aktywności, o których poniekąd zapomnieliśmy podczas ponurego okresu zimowego. Osoby stosujące soczewki często martwią się, że ich szkła kontaktowe będą je ograniczać. Na szczęście firma Alcon posiada w swojej ofercie innowacyjne jednodniowe szkła kontaktowe DAILIES®z unikalnym systemem nawilżania, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników soczewek – są w końcu owocem wieloletniej pracy oraz otwartości na zapotrzebowania klientów.

Jednodniowe szkła kontaktowe są przede wszystkim zawsze czyste i świeże. Jeśli podczas wysiłku fizycznego bądź szalonej zabawy w lunaparku wypadnie ci soczewka, wystarczy, że wyjmiesz nowy, sterylnie zapakowany produkt i zaaplikujesz go czystymi dłońmi do oka. Nie musisz wozić ze sobą dodatkowych akcesoriów, takich jak płyny pielęgnacyjne, ponieważ soczewki jednodniowe nie wymagają ich stosowania.

 

Alergie

Wiosna to wspaniała pora roku, jednak ma ona też swoje słabe strony – w szczególności jeśli chodzi o alergików. To właśnie w tym okresie wzmagają się problemy związane z zaczerwienionymi, swędzącymi i puchnącymi oczami. Najlepszym rozwiązaniem tej nieprzyjemnej sytuacji może okazać się stosowanie soczewek jednodniowych DAILIES® firmy Alcon, które po prostu wyrzuca się do kosza po jednym dniu. Codzienna wymiana szkieł kontaktowych zapobiega osadzaniu się na nich substancji alergicznych drażniących oczy. Z badań wynika, że tego typu produkty zdecydowanie podnoszą komfort, ograniczając swędzenie oraz łzawienie. Im częściej będziemy zmieniać szkła kontaktowe, szczególnie w okresie wzmożonego występowania alergii, tym lepiej dla oka, któremu zaoszczędzimy kontaktu z gromadzącym się na powłoce soczewki alergenem.

 

Kontakt z wodą

Pierwsze promienie słońca może jeszcze bezpośrednio nie zachęcają do zewnętrznych kąpieli, są jednak znakiem, że już wkrótce wskoczymy do wody. Należy jednak pamiętać, że zanurzenie się w jeziorze czy rzece (a nawet we własnej wannie!) z zaaplikowanymi soczewkami może okazać się tragiczne dla naszego zdrowia. Jednym z niebezpiecznych dla oczu organizmów występujących w wodzie jest ameba Acanthamoeba, która przyczepiając się do soczewki, może doprowadzić do rozwinięcia się poważnej choroby rogówki. W skrajnych przypadkach, przy zlekceważeniu jej symptomów, takich jak zaczerwienione oczy, łzawienie czy nadwrażliwość na światło, można nawet w jej wyniku utracić wzrok.

Jeśli kochasz wodę i nie chcesz się ograniczać, polecamy odpowiednie okulary do pływania.

 

Rodzaje soczewek DAILIES®

 

Sferyczne soczewki DAILIES®

 

DAILIES® AquaComfort Plus®
 

Stosując nowoczesny materiał Nelfilcon A,firma Alcon stworzyła wyjątkowo elastyczny produkt, który idealnie dopasowuje się do rogówki. W ofercie znajdują się zarówno szkła kontaktowe dla krótko-, jak i dalekowidzów, również tych borykających się z alergiami. Soczewki DAILIES® gwarantują doskonałą ostrość widzenia, a także dbają o wzrok, korygując jego wady. System potrójnego nawilżania zapewnia świeżość przez cały dzień.

 

DAILIES® Total 1® 

Są szczególnie polecane osobom, które mają problemy z suchymi oczami. Utrzymują wysoki stopień nawilżenia, a także zapewniają stały dostęp do tlenu. Soczewki DAILIES® Total 1® to gwarancja komfortu przez cały dzień.

 

Toryczne soczewki DAILIES®

 

DAILIES® AquaComfort Plus® Toric
 

Jeśli cierpisz na astygmatyzm, soczewki DAILIES® AquaComfort Plus® Toric są stworzone właśnie dla ciebie. Nowoczesne rozwiązanie Precision Curve® utrzymuje soczewkę we właściwym miejscu, dzięki czemu widzenie pozbawione jest szumów czy refleksów.

 

Progresywne soczewki DAILIES®

 

DAILIES® AquaComfort Plus® Multifocal 

Progresywne jednodniowe szkła kontaktowe zostały stworzone z myślą o osobach, które skończyły 40 lat i wystąpiła u nich starczowzroczność. Stosowanie soczewek DAILIES® AquaComfort Plus® Multifocal to gwarancja świeżych i pozbawionych podrażnień oczu, są one bowiem wyjątkowo dobrze uwodnione. Ponadto, produkt jest niezwykle poręczny, dzięki czemu łatwo się go aplikuje.