Soczewki kolorowe mogą być noszone zarówno przez osoby mające wady wzroku, jak i takie, które nie mają problemów z widzeniem. Najczęściej są zakładane w celu podkreślenia koloru oczu, ich uwydatnienia oraz powiększenia. Tego typu szkła kontaktowe są bardzo modne. Zarówno wśród osób młodszych, jak i starszych. Pewną nowością na rynku są szkła ze wzorami, na przykład z szachownicą lub w panterkę. Jednak przed zakupem należy dokładnie się zastanowić – niektóre z nich, szczególnie jeśli mocno ograniczają pole widzenia, nie są polecane osobom z wadami wzroku.

Całkowita zmiana czy subtelne uwydatnienie koloru oczu?

Kolorowe soczewki cieszą się niesłabnącą popularnością. Często zdarza się tak, że chcemy zmienić coś w swoim wyglądzie. Nawet niewielki szczegół sprawia, że nasz look jest odmieniony, odświeżony. Zmiana koloru oczu? Dlaczego nie! To fantastyczny pomysł. Za pomocą kolorowych szkieł można dokonać całkowitej metamorfozy oczu, na przykład z koloru niebieskiego na brązowy, lub delikatnie uwydatnić i podkreślić ich naturalną barwę. Wyróżnić należy dwa rodzaje tego typu soczewek – korekcyjne, dla osób, które mają wady wzroku, lub zwykłe, czyli tzw. zerówki. Jest to rodzaj szkieł miękkich, kosmetycznych. Kolorowe soczewki są idealnym sposobem na odmianę wyglądu. Dzięki nim każdy zabłyśnie na imprezie, zaskoczy znajomych lub najbliższe osoby.

Soczewki z wzorami. Uwaga, nie wszystkie są dla każdego

W ostatnim czasie coraz bardziej modne stają się soczewki ze wzorami – na przykład z panterą, całe czarne, czerwone, białe. Tego typu szkła robią niezwykłe wrażenie. Stanowią fantastyczne dopełnienie stroju na Halloween czy urozmaicenie sesji zdjęciowej. Oczywiście można je zakładać również na co dzień. Jednak przy bardziej odważnych wzorach należy uważać. Na naszej stronie wzrok24.pl znajdziecie soczewki w różnych kolorach i wzorach. Należy mieć na względzie fakt, że tego typu szkła kontaktowe mogą utrudniać widzenie, dlatego niektóre modele nie powinny być stosowane przez osoby, które mają problemy ze wzrokiem. Mało osób wie, że soczewki kosmetyczne pełnią funkcję korekcyjną – istnieje możliwość wyboru szkieł o różnej mocy (należy jednak uważać, aby nie ograniczały pola widzenia). Natomiast tzw. zerówki mają wyłącznie walor kolorystyczny. Istnieje możliwość zamówienia soczewek w jednym wzorze lub w dwóch różnych. Wtedy każde oko będzie wyglądało inaczej.

Zarówno szkła kolorowe, jak też z wzorami, powinny być używane w taki sam sposób, jak ich bezbarwne odpowiedniki. Występują one w wielu rodzajach – w naszej ofercie dostępne są produkty jednodniowe oraz z dłuższym okresem przydatności, a każdy z nich wymaga dbania o czystość. Wybierając soczewki, które mogą być noszone przez dłuższy okres czasu, należy pamiętać o kilku kwestiach. Zarówno przy zakładaniu, jak i zdejmowaniu soczewek trzeba kierować się podobnymi zasadami, jak w przypadku „zwykłych” szkieł kontaktowych. Dodatkowo muszą być one przechowywane w odpowiedni sposób – wystarczyć w tym celu kupić profesjonalny płyn do napełniania pojemniczka, w którym trzymamy soczewki.